Doposażenie AUX

Część aut BMW, które opuściły fabrykę nie zostało wyposażonych w fabryczną funkcję AUX in, która umożliwia odtwarzanie dźwięku z zewnętrznych urządzeń, jak telefon czy odtwarzacz przenośny mp3. Na szczęście dla posiadaczy tego typu samochodów doposażenie nie jest niczym trudnym i bez większego doświadczenia można wykonać to samemu.

Poniżej przedstawiam instrukcję doposażenia dla BMW E70, E82, E81, E90, E60, E61, E63, E64, E66, wyposażonych w radio M-ASK, ASK-CD i CCC nie starszych, jak 09/2002 z wykorzystaniem kabelka AUX dostępnego w naszym sklepie tutaj.

W pierwszej kolejności powinniśmy dostać się do samego radia. W tym celu należy zdemontować listwę ozdobną deski rozdzielczej i odkręcić kilka śrubek. W razie problemów na YouTube jest mnóstwo instrukcji, opisujących demontaż radia dla poszczególnych modeli. Mając radio „na wierzchu” odnajdujemy i wyciągamy kostkę zaznaczoną na zdjęciu.

Po wyciągnięciu z tego miejsca kostki odnajdujemy na niej poszczególne miejsca na konektory (powinny być opisane) i wpinamy w nie odpowiednie przewody naszego kabelka:

  • pin 2 – AUX R – Biały
  • pin 7 – AUX L – Czerwony
  • pin 8 – GND – Czarny


Zestaw zawiera także kostkę z adapterem. W większości przypadków te elementy będą niepotrzebne, z tego względu że w aucie powinna być już taka kostka i to w nią się wtedy wpinamy. Ale jeżeli z jakiegoś powodu nie będzie jej lub będzie uszkodzona, można wykorzystać tą z zestawu zakupionego razem z kabelkiem.

Na koniec pozostaje dokodować nową opcję z wykorzystaniem przykładowo programu NCS oraz interfejsu i można cieszyć się dodatkowa funkcją w naszym samochodzie.

Masz do nas pytania?
Na wszystkie chętnie odpowiemy. Skontaktuj się z nami.

Adres warsztatu

ul. Żuławska 88, 80-059 Gdańsk
Do góry